Zimowe spotkania z babcią Mikołajową 2015

Tegoroczne Zimowe spotkania z babcią Mikołajową odbyły się 8 i 9 grudnia. Główny hol Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie zamienił się w baśniową krainę i wypełnił wesołym gwarem przedszkolaków. Spotkania zostały zorganizowane przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej  we współpracy ze studentami II i III roku pedagogiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie pod kierunkiem pani dr Joanny Juszczyk-Rygałło. Pierwszego dnia dzieci obejrzały przedstawienia Królowa ŚnieguJaś i Małgosia. Nasi mali goście zostali powitani przez Babcię Mikołajową i po krótkiej rozmowie zaproszeni do obejrzenia przedstawień. W przerwie między nimi dzieci wspólnie z aktorami bawiły się w rytm muzyki. W spotkaniu uczestniczyło 93 przedszkolaków wraz z 13 opiekunami. Drugiego dnia na przedstawienie Czerwony kapturek przybyło 76 dzieci i 9 opiekunów. Największe wrażenie na widzach zrobiła postać wilka, niektórzy z nich potrzebowali wsparcia, by opanować emocje. Wszystko jednak skończyło się dobrze a wilk okazał się być sympatycznym i łagodnym stworzeniem. Przedszkolaki miały również możliwość zawarcia bliższej znajomości z bohaterami bajek podczas zabaw i tańców przy wesołej muzyce. Profesjonalnie wykonane dekoracje i kostiumy, starannie dobrana muzyka i teksty wykorzystane w przedstawieniach sprawiły, że wszystkim uczestnikom oba spotkania bardzo się podobały. Dodatkową atrakcją były wspólne, pamiątkowe fotografie .

17 grudnia pracownicy Biblioteki Pedagogicznej  oraz studenci II i III roku pedagogiki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie gościli w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5. Dzieci miały okazje obejrzeć przedstawienie Jaś i Małgosia, którego premiera odbyła się 8 grudnia na holu RODN „WOM”. Dzieci z radością bawiły się z aktorami przy muzyce i wykonywały wspólne pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie było bardzo udane i wzruszające. Galeria zdjęć ze spotkania jest dostępna na stronie internetowej ośrodka.

Materiał filmowy:

Królowa śniegu