„Karol – chłopiec, który został papieżem”

W miesiącu październiku 2020 r. w ramach obchodów Roku Jana Pawła II nasza biblioteka zorganizowała zajęcia czytelnicze dla uczniów klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie.  W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali fragmentów Listu Ojca Świętego Jana Pawła II do dzieci oraz opowiadania pt. „Karol – chłopiec, który został papieżem”.

Podczas zabawy dydaktycznej  prawda / fałsz uczniowie udzielali odpowiedzi  na pytania związane z życiem Karola Wojtyły i uzupełniali tekst zastępując słowa  odpowiednim rysunkiem. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Święty uśmiechnięty”  i  kolorowały obrazki z wizerunkiem Papieża.  Z wykonanych prac powstała  wystawka.

Spotkanie było znakomitą okazją,  aby uczniowie  mogli poznać historię życia małego Lolka, który potem stał się osobą tak ważną  dla nas i dla całego świata.

W bibliotece od początku 2020 roku  dostępna jest wystawka okolicznościowa poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II pt. „Czytamy Papieża”. Zapraszamy.

Wychowawczyni i uczniom klasy II serdecznie dziękujemy za współpracę i wspólnie spędzony czas.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak