Konkurs „Baśnie, legendy i podania Górnego Śląska”

27 listopada 2023 r. komisja konkursowa w składzie: Izabela Bajor i Marek Czarnołęski, nauczyciele bibliotekarze Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie, oceniła prace konkursowe uczniów klas V szkół podstawowych powiatu lublinieckiego.

I miejsce ex aequo zajęli: Julia Kempa i Aleksander Włodarczyk – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za prace „Syrena”.

II miejsce ex aequo zajęli: Natalia Psyk – uczennica Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kośmidrach za pracę „Bazyliszek w koronie” oraz Igor Goyk – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za pracę „Ta góra jest mi Lubsza”.

III miejsce ex aequo zajęli: Nadia Najgebauer – uczennica Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 SOSW w Lublińcu za pracę „Węglarze” oraz Wiktoria Nadolna i Mateusz Graca – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublińcu za prace „Syrena”.

Wyróżnienia otrzymali:

Przemysław Sławik – uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 SOSW w Lublińcu za pracę „Węglarze”,
Alan Franciszok – uczeń Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 2 SOSW w Lublińcu za pracę „Król Łokietek i Kurzoki – Legendy koszęcińskie”,
Maja Pisarek – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu za pracę „Studnia trzech braci”.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom za udział w konkursie.

Tekst i zdjęcia: Olimpia Zielińska