Międzyszkolny Mól Biblioteczny 2019/2020

W czerwcu 2020 r. odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu czytelniczego „W każdej szkole są książkowe mole”, którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lelów i trwał od 10 września 2019 r. do 31 maja 2020 r. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, a także wyróżnienie uczniów, którzy najaktywniej korzystali z zasobów swojej biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2019/2020 i zostali Szkolnymi Molami Bibliotecznymi.

O tytuł Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2019/2020 rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lelowie, Nakle, Podlesiu i Ślęzanach.

Tytuł Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2019/2020 otrzymała
Aleksandra Jakubowska – uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Podlesiu

II miejsce zajął
Karol Lubaś – uczeń kl. II Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lelowie

III miejsce zajęła
Julia Śpiewak – uczennica kl. II Szkoły Podstawowej w Nakle

IV miejsce zajęła
Wiktoria Niepsuj – uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Ślęzanach

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz książki.

Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych lektur. Nauczycielom bibliotekarzom bibliotek szkolnych dziękujemy za współpracę.

Tekst, zdjęcia: Dorota Kulawiak