Międzyszkolny Mól Biblioteczny 2021/2022

21 czerwca 2022 r. w naszej bibliotece odbyło się podsumowanie VI edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego W każdej szkole są książkowe mole, którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lelów i trwał od 1 września 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży a także wyłonienie uczniów, którzy najaktywniej korzystali z zasobów swojej biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 i zostali Szkolnymi Molami Bibliotecznymi.

O tytuł Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2021/2022 rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie, Szkoły Podstawowej w Podlesiu i Szkoły Podstawowej w Ślęzanach.

Tytuł i statuetkę Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2021/2022
otrzymała:
Agnieszka Rządkowska – uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Podlesiu

II miejsce zajął:
Szymon Milczarek – uczeń kl. IV Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Lelowie

III miejsce zajęła:
Łucja Łapaj – uczennica kl. VIII Szkoły Podstawowej w Ślęzanach
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz książki.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak