Międzyszkolny Mól Biblioteczny 2022/2023 – podsumowanie

14 czerwca 2023 r. w naszej bibliotece odbyło się podsumowanie VII edycji międzyszkolnego konkursu czytelniczego W każdej szkole są książkowe mole, którego organizatorem była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie.

Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Lelów i trwał od 1 września 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, wyłonienie uczniów, którzy najaktywniej korzystali z zasobów swojej biblioteki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 i zostali Szkolnymi Molami Bibliotecznymi.

O tytuł  Międzyszkolnego Mola Bibliotecznego 2022/ 2023  rywalizowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie, Szkoły Podstawowej w Podlesiu  i Szkoły Podstawowej w Ślęzanach.

Tytuł i statuetkę Międzyszkolnego  Mola Bibliotecznego 2022/2023 otrzymała: Emilia Bielas – uczennica kl. III  Szkoły Podstawowej w Podlesiu

II miejsce zajęła Małgorzata Piętak – uczennica  kl. VI   Szkoły Podstawowej w Ślęzanach

III miejsce zajął Szymon Milczarek – uczeń  kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz książki. Zwycięzcom konkursu serdecznie  gratulujemy  i życzymy wielu ciekawych lektur. Nauczycielom bibliotekarzom bibliotek szkolnych dziękujemy za współpracę.

Tekst: Dorota Kulawiak