Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Kłobucku

W sobotę 9 września 2023 r. na kłobuckim Rynku Jana Pawła II odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Imprezę zorganizowały Biblioteka Publiczna Gminy Kłobuck oraz Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie, a patronatem honorowym objął ją burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski.

Tegoroczną lekturą było Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Wybrane fragmenty powieści przeczytali: Małgorzata Macherzyńska (Narrator), Beata Hyra (Justyna Orzelska), Ewa Jakubowska (Marta Korczyńska), Izabela Włodarczyk (Emilia Korczyńska), Monika Zielonka (Maria Kirłowa), Marcin Wojtysek (Jan Bohatyrowicz), Maciej Zielonka (Bolesław Kirło) i Sebastian Wypych (Benedykt Korczyński).

Fragmenty powieści przeplatane były wierszami o Niemnie, czytanymi przez Zuzannę Zawiszę, uczennicę SP nr 2 w Kłobucku. Wydarzenie uatrakcyjniły utwory śpiewane przez KGW Kłobuck Zagórzanki oraz Sebastiana Wypycha. Imprezę zakończono quizem z nagrodami.

Tekst i zdjęcia: Edyta Sendal