Od złości do radości – zajęcia feryjne

W czasie ferii zimowych, 1 lutego 2024 roku, po raz pierwszy naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Pinokio z  Częstochowy. Grupa wraz z opiekunami wzięła udział w zajęciach biblioterapeutycznych prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza Panią Katarzynę Kucharzewską pt. „Od złości do radości – porozmawiajmy o emocjach”.

Uczniowie wysłuchali bajki włoskiego salezjanina i pisarza Bruno Ferrero pt. „W krainie smoków”, która po omówieniu pozwoliła im zrozumieć emocję, jaką jest złość. Poznali sposoby radzenia sobie z trudnościami w wyrażaniu swoich emocji oraz ze złością w codziennym życiu rodzinnym i szkolnym.

Uczniowie brali  udział w zabawach integracyjnych i aktywizujących, mówili o swoim samopoczuciu przy użyciu narzędzi biblioterapeutycznych. Następnie poznali różnicę  między uczuciami a emocjami. Rozwiązywali zagadki, kalambury oraz brali udział w zabawach dramowych.

Po zajęciach grupa zwiedziła bibliotekę i jej poszczególne działy.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kucharzewska