Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ze smokami

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zorganizowała spotkanie online, które wpisuje się również w działania biblioteki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie online odbyło się 29 września 2023 r. w godz. 10:45 – 11:30 na platformie ClickMeeting. Nauczyciele bibliotekarze Anna Dąbrowska i Anna Hiller przeczytały teksty, których bohaterami są smoki.  Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom klas 0-2 oraz nauczycielom i dzieciom z przedszkoli za liczny udział w wydarzeniu. Spotkanie zgromadziło 798 osób.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest corocznie 29 września.  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Tekst: Anna Dąbrowska