Pasowanie na czytelnika biblioteki 2021

25 lutego 2021 r. uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lelowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Spotkanie odbyło się w bibliotece szkolnej. Uczniowie poznali zasady wypożyczania i zwracania książek i wysłuchali wiersza o książce. Rozmawiali o sposobach obchodzenia się z książkami oraz obejrzeli wystawkę książek zniszczonych.

W obecności Pani Dyrektor i Wychowawczyni pierwszoklasiści ślubowali, że czytając książki, będą je szanować i dbać o nie. Tym samym zostali włączeni w poczet czytelników i przyjaciół biblioteki. Na pamiątkę tej chwili mali czytelnicy otrzymali zakładki do książki, drobne upominki oraz wspólny dyplom.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy ciekawych lektur.

Pani Dyrektor, Wychowawczyni kl. I oraz Pani z biblioteki szkolnej dziękujemy za współpracę.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak