Podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy

Dnia 6 czerwca 2022 r. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wyrób rękodzielniczy Haftowanie, szydełkowanie, wyszywanie i inne techniki rękodzielnicze w tradycji śląskiej pod patronatem Wójta Gminy Lelów.

Organizatorem konkursu była: Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie Filia w Lelowie we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Lelowie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lelowie.

Konkurs  został zorganizowany w związku z ogłoszeniem przez Sejmik Województwa Śląskiego roku 2022 Rokiem Rzemiosła w Województwie Śląskim i był skierowany był do osób dorosłych, seniorów, emerytów, Kół Gospodyń Wiejskich.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Grażyna Niepsuj

II miejsce – Krystyna Połać

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Wiercicy

Wyróżnienie – Alina Musiał

Ogłoszenie wyników  i wręczenie nagród odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lelowie. Podczas spotkania uczestniczki chętnie dzieliły się swoim doświadczeniem w zakresie różnych technik rękodzielniczych.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulawiak