Powiatowy konkurs literacko-plastyczny „CV ulubionego bohatera literackiego”

22 maja 2024 r. na stronie internetowej Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie ogłoszono wyniki Powiatowego konkursu literacko-plastycznego „CV ulubionego bohatera literackiego”.

Organizatorami konkursu była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie oraz Szkoła Podstawowa nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie. Koordynatorzy konkursu to dr Agata Arkabus i Anna Płusa – nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” w Częstochowie oraz dr Daria Jekiel i Renata Urbaniak – nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 30 im. M. Brzeskiego w Częstochowie. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Cele konkursu to między innymi: rozwijanie umiejętności pisania CV, ze świadomością jego modyfikacji w zależności od celu, dla którego się go pisze, zachęcenie do wnikliwego poznawania treści utworów literackich, kształtowanie wyobraźni dotyczącej planowania przyszłości zawodowej, rozbudzanie kreatywności poprzez twórczą interpretację tematu oraz rozwijanie umiejętności pozyskiwania wiedzy z literatury.

Konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach:

I Kategoria IV-VI – należało przygotować wizerunek postaci literackiej wraz z opisem postaci z zaakcentowaniem osiągnięć, zainteresowań, umiejętności i innych elementów będących częścią CV.

II Kategoria VII-VIII – należało przygotowywać CV wybranej postaci literackiej wraz z wizerunkiem dla potencjalnego pracodawcy.

Konkurs realizowany był na dwóch etapach:

I etap przeprowadzany był w szkołach, uczniowie przygotowali prace, z których zostały wyłonione najlepsze.

II etap – prace zostały oceniane przez komisję konkursową.

Komisja konkursowa w składzie: dr Daria Jekiel i Renata Urbaniak – nauczyciele języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 30 im. M. Brzeskiego w Częstochowie, wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria IV-VI
I miejsce: Szymon Kubik, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józef Piłsudskiego w Koniecpolu
II miejsce: Kacper Stępień, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Soborzycach
III miejsce: Ksawery Jamrozik, Szkoła Podstawowa w Podlesiu

Wyróżnienie:
Jessica Ayotalumuo, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Borowie
Nadia Janczyk, Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy
Zofia Śmietana, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie

Kategoria VII-VIII
I miejsce: Zuzanna Dziewińska, Szkoła Podstawowa nr 36 im. Polskich Olimpijczyków w Częstochowie
II miejsce: Kinga Kobyłkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie