Powiatowy konkurs literacko – plastyczny „CV ulubionego bohatera literackiego”

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie i Szkoła Podstawowa nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych Częstochowy i powiatu częstochowskiego do udziału w Powiatowym konkursie literacko – plastycznym „CV ulubionego bohatera literackiego”.

Cele konkursu to między innymi: rozwijanie umiejętności pisania CV, zachęcenie do wnikliwego poznawania treści utworów literackich, kształtowanie wyobraźni dotyczącej planowania przyszłości zawodowej, rozbudzanie kreatywności poprzez twórczą interpretację tematu, rozwijanie umiejętności pozyskiwania wiedzy z literatury, doskonalenie umiejętności konstruowania wypowiedzi pisemnej, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Uroczyste rozstrzygniecie konkursu nastąpi 22 maja 2024 roku, godz. 10.00-12.00 w Auli Forum  Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, al. Jana Pawła II 126/130.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie
dr Agata Arkabus, Anna Płusa
tel. 34 360 60 04 w. 255
Szkoła Podstawowa nr 30 im. por. Michała Brzeskiego w Częstochowie, ul. Ludowa 58