Rok Rzemiosła w Województwie Śląskim

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejmik Województwa Śląskiego Rokiem Rzemiosła w Województwie Śląskim. Zawody rzemieślnicze sięgają swoją historią do wielowiekowej tradycji. Rzemiosło jest także bardzo ważnym elementem kształtującym przemysł oraz wpływającym na rozwój gospodarki w kraju. Rok Rzemiosła w Województwie Śląskim ma na celu promowanie działalności tradycyjnego rzemiosła, jak również zawodów rzemieślniczych opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i przemysłowych. Celem upowszechniania rzemiosła przez instytucje i organizacje w województwie śląskim jest przybliżenie dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym, zawodów rzadkich, wkładu cechów rzemieślniczych w rozwój poszczególnych działalności oraz zaangażowania rzemieślników w rozwój różnych obszarów modernizacji i unowocześniania województwa śląskiego.

Uchwała w sprawie ogłoszenia roku 2022 Rokiem Rzemiosła w Województwie Śląskim

Przydatne linki:

Materiały filmowe:

Materiały edukacyjne:

Scenariusze zajęć:

Rzemiosło w Częstochowie – Zestawienie bibliograficzne w wyborze opracowane w oparciu o zbiory Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie i jej filii