Sesja wykładowa z Sławomirem Jodłowskim

W dniu 22 lutego 2024 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie odbyła się sesja wykładowa z fotografem dokumentalistą Sławomirem Jodłowskim. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie realizujący międzyszkolny projekt edukacyjny „Literacka mapa Częstochowy”.

Sławomir Jodłowski jest związany ze śląskim środowiskiem fotograficznym. Pełni funkcję  instruktora do spraw fotografii i filmu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie oraz współpracuje z TVP3 Katowice jako operator obrazu. Organizator i współorganizator wielu plenerów fotograficznych, spotkań, szkoleń oraz warsztatów fotograficznych, wystaw fotograficznych. Jest także  inicjatorem i kuratorem (obecnie międzynarodowego) cyklicznego konkursu fotograficznego Cyberfoto.

Sławomir Jodłowski zapoznał młodzież z tajnikami wykonywania poprawnych i niepowtarzalnych fotografii oraz  zdjęć dokumentujących obraz Częstochowy.

Tekst i zdjęcia: dr Agata Arkabus