Światowy dzień Kota – relacja ze spotkania online

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota.

17 lutego 2021 r. w bibliotece pedagogicznej zorganizowano obchody tego nietypowego święta. Nauczyciele bibliotekarze PBP RODN „WOM” w Częstochowie Anna Dąbrowska oraz Anna Hiller zaprosiły nauczycieli, wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas 0-III na spotkanie czytelnicze online. Uczestnicy mieli okazję poznać ciekawostki i informacje dotyczące kotów, zarówno tych udomowionych jak i dzikich, poznały ich zwyczaje i upodobania. Dzieci miały też okazję wysłuchać tekstu baśni Ch.Perraulta „Kot w butach” oraz „Bajki o upartym kotku”, ilustrowanych kolorowymi slajdami zdigitalizowanych przeźroczy. Ponadto obejrzały bajkę „Przygody kota Filemona” odc. „Jak pies z kotem”. Nauczycielki zaprezentowały też dwa wiersze z kanonu literatury dziecięcej: „Chory kotek” Stanisława Jachowicza oraz „Kotek” Juliana Tuwima. Dla uczestników zostały również przygotowane gry i zabawy interaktywne do wykonania w sali szkolnej lub przedszkolnej pod okiem nauczyciela. W wydarzeniu wzięło udział 29 nauczycieli oraz 171 dzieci z siedmiu placówek oświatowych.

Tekst: Anna Dąbrowska, Anna Hiller