VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Czarowanie słowem”

Jak zaczarować poezję? Najlepiej pięknie ją recytując, tak jak uczestnicy VI Międzyszkolnego Konkursu  Recytatorskiego „Czarowanie słowem”.

29 lutego 2024 r. w Auli Forum Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Czarowanie słowem”. Organizatorem konkursu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie w partnerstwie z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie. Konkurs skierowany był do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną szkół podstawowych, szkół przysposabiających do pracy oraz szkół branżowych. Celem konkursu było szerzenie kultury żywego słowa, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz integracja środowiska uczniowskiego.

Tegoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością, a liczba zgłoszonych uczestników przerosła oczekiwania organizatorów.

Jury w składzie:
Czesława Monczka – aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,
Teresa Dzielska – aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie,
Danuta Króliszewska – artystka malarka,
Beata Raczyńska – nauczyciel bibliotekarz PBP RODN „WOM” w Częstochowie,

oceniło recytacje 65 uczniów i uczestnic w czterech kategoriach.

Konkurs dostarczył wszystkim prawdziwych wzruszeń i emocji. W trakcie obrad jury uczestnicy konkursu mieli okazję zwiedzić bibliotekę pedagogiczną i zapoznać się z wystawą „Zanim nastały media cyfrowe”. Oczekiwanie na werdykt umiliła projekcja filmu animowanego, a ciekawym przerywnikiem były również zabawy ruchowe przy muzyce. Był też czas na słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek, opiekunom za poświęcony czas i przygotowanie uczniów do konkursu.

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Relacje z wydarzenia: