„Wynalazki Leonardo da Vinci”- relacja z zajęć czytelniczo-medialnych

12 września 2022 roku odbyły się zajęcia czytelniczo-medialne przeprowadzone przez panią Anetę Przybyłowicz – nauczyciela bibliotekarza Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie. W zajęciach brało udział 19 uczniów z klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 39 im. Marii Konopnickiej wraz z panią Ewą Dudek .

Uczniowie na początku zajęć podali skojarzenia związane z postacią Leonarda da Vinci. Na dobry początek uczniowie wykonali dwa zadania. Uszeregowali według alfabetu pełnione role, zawody i umiejętności Leonardo da Vinci.  Potem próbowali  zapisać poszczególne pojęcia pismem lustrzanym.

Następnie w oparciu o fragmenty książek, czasopism i informacji zawartych w krótkich filmikach, zapoznali się z wynalazkami uczonego, wykorzystując także puzzle AR (elementy Rozszerzonej Rzeczywistości). Mieli też okazję zobaczyć makiety katapulty i kuszy.

Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili poziom nabytej wiedzy przy pomocy fiszek dydaktycznych i odpowiedzieli na pytanie: „Kim zamierzam zostać w przyszłości?”.

Tekst: Aneta Przybyłowicz
Zdjęcia: Katarzyna Kucharzewska, Aneta Przybyłowicz