Wystawa „22 Lata po Kapistach. Żeby zaistnieć trzeba być osobną wyspą”

W okresie od stycznia do marca 2024 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie zorganizowano wystawę „22 Lata po Kapistach. Żeby zaistnieć trzeba być osobną wyspą”. Ekspozycję przygotował nauczyciel bibliotekarz Marek Czarnołęski.  Wystawa upamiętniła 100-lecie powstania grupy twórczej Komitet Paryski 1923-2023 oraz 100-lecie wyjazdu Kapistów do Paryża 1924-2024. Ekspozycję, swym patronatem honorowym objął Pan Cédric Peltier, Konsul Generalny Konsulatu Francji w Polsce i Dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce, z siedzibami w Krakowie.

Więcej na temat  Juliana Siemiona Siemieńskiego i jego twórczości artykule Marka Czarnołęskiego: „22 lata po Kapistach. Żeby zaistnieć trzeba być osobną wyspą”