XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Świat wartości w literaturze”

„Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem.
Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko”.
 Albert Einstein

15 marca 2024 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Świat wartości w literaturze”. Organizatorem edukacyjnego przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach w partnerstwie z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie .

Organizatorami konkursy były nauczycielki: Monika Hobot – nauczyciel języka polskiego oraz Anna Zarzycka-Tomalska – nauczyciel historii. Konkurs przebiegał, tak jak w latach ubiegłych, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn – Pana Tomasza Kucharskiego oraz Radnej Rady Powiatu – Pani Moniki Kosielak.

Uczniowie ze szkół podstawowych z Częstochowy i powiatu częstochowskiego zaprezentowali wysoki poziom recytacji w dwóch kategoriach:

• uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej – I kategoria,
  • uczniowie klas 7 – 8 szkoły podstawowej – II kategoria.

Szanowne Jury w składzie:

• Pani Beata Raczyńska – nauczyciel bibliotekarz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie,
  • Pani Anna Nabiałek – instruktor teatralny, laureatka statuetki „Olsztyńskiego Anioła Stróża”,
  • Pan Bogdan Wąchała – dyrektor artystyczny Teatru „Małgo”, instruktor warsztatów teatralnych, aktor, konferansjer,

oceniło 24 recytacje uczniów oraz przyznało odpowiednio miejsca i wyróżnienia.

Relacja z wydarzenia oraz lista nagrodzonych osób dostępna na stronie: https://tiny.pl/dtmb8

Gratulujemy nagrodzonym uczniom, opiekunom oraz rodzicom. Serdecznie dziękujemy za współpracę i cieszymy się na kolejną edycję konkursu.

Tekst:
Monika Hobot – nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach
Aneta Przybyłowicz – nauczyciel bibliotekarz PBP RODN „WOM” w Częstochowie