Literackie spotkania z szydełkiem w dłoni – relacja

W roku szkolnym 2023/2024 Anna Hiller i Anna Dąbrowska, nauczycielki bibliotekarki Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” w Częstochowie wzbogaciły ofertę biblioteki o  warsztaty  „Literackie spotkania z szydełkiem w dłoni”.  Grupa miłośników robótek ręcznych i literatury spotykała się raz w miesiącu, w środy o 14:00. W spotkaniach uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci, tworząc międzypokoleniową więź współpracy. W miłej atmosferze, przy filiżance kawy i herbaty, uczyliśmy się od siebie nawzajem. Można było doskonalić swoje umiejętności lub nauczyć się szydełkowania od podstaw. Powstały piękne motyle, kurczaki, anioły, serwetki, torebki i szale, które nas cieszą i zachęcają do dalszej nauki oraz podejmowania coraz trudniejszych wyzwań. Nie zabrakło tez rozmów o literaturze, tej dotyczącej prac ręcznych, jak i tej umilającej czas wolny.

Wszystkie chętne osoby zapraszamy z włóczką, szydełkiem albo drutami już we wrześniu. Spotkania są bezpłatne.

Szczegółowych informacji udzielają:
Anna Hiller, Anna Dąbrowska 34 360 60 04 w. 250, mail: dabrowska@womczest.edu.pl

Tekst: Anna Dąbrowska
Zdjęcia: Anna Hiller, Katarzyna Kucharzewska