„Noc Bibliotek” pełna niespodzianek i atrakcji dla małych i dużych – zaproszenie

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza na X jubileuszową edycję ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbędzie się w piątek, 11 października 2024 roku. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Moc bibliotek”.

Noc Bibliotek to wyjątkowe święto bibliotek i czytania. Ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek, które są jednymi z najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury. Oferują one bogatą ofertę dla osób w każdym wieku, pełniąc rolę miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Jak co roku, biblioteka przygotowała mnóstwo atrakcji, które uczynią ten czas niezapomnianym!

Od godz. 10.00 do 13.00 zapraszamy zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne na zajęcia i warsztaty pełne zabawy, kreatywności i odkrywania nowych pasji.

W godzinach od 17.00 do 20.00 otwieramy drzwi dla wszystkich miłośników literatury oraz kreatywnych gier i zabaw. Zapraszamy osoby indywidualne, rodziny oraz grupy przyjaciół. Gwarantujemy inspirujące atrakcje, muzyczne i filmowe niespodzianki oraz niezapomnianą atmosferę.

Wypożyczalnia i czytelnia biblioteki będą w tym dniu czynne od 8.00 do 18.00.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Szczegółowy program dostępny będzie niebawem, a już teraz zachęcamy do przeczytania relacji z poprzednich Nocy bibliotek, które odbyły się w naszej placówce: https://biblioteka.womczest.edu.pl/new/edukacja/inne-wydarzenia/

Anna Hiller, tel: 34 3606004 wew. 250, hiller@womczest.edu.pl; Anna Dąbrowska, tel: 34 3606004 wew. 250, dabrowska@womczest.edu.pl