Konferencja „Akademia Szczęśliwego Dzieciństwa – w kręgu regionalizmu” – zaproszenie

Edukacja regionalna przyczynia się do kształtowania i wzmacniania tożsamości lokalnej oraz patriotycznej dzieci. Istotną rolę w tym procesie odgrywa postawa rodziców, opiekunów i nauczycieli. To oni rozbudzają w swoich wychowankach poczucie wspólnoty, przynależności do miejsca i zainteresowanie swoją „małą ojczyzną”.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie serdecznie zaprasza nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, wychowawców, nauczycieli bibliotekarzy, rodziców oraz studentów przygotowujących się do zawodu nauczyciela do udziału w konferencji Akademia Szczęśliwego Dzieciństwa – w kręgu regionalizmu, organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Termin konferencji: 28 maja 2024 r., godz. 14.00 – 16.30.

Miejsce konferencji:   Aula „Forum” RODN „WOM” w Częstochowie, Al. Jana Pawła II 126/130.

Konferencja jest bezpłatna. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w konferencji. Wśród uczestników konferencji zostaną rozlosowane nagrody niespodzianki.

PROGRAM KONFERENCJI

Rozpoczęcie konferencji.

„Baśnie i legendy regionu częstochowskiego w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” – dr Edyta Skoczylas-Krotla, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie.

„Tradycje kulinarne regionu częstochowskiego na przykładzie pracy z uczniami z niepełnosprawnością w stopniu głębszym” – dr Daria Adamczyk, Marta Madejska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 5 w Częstochowie.

„Walory kulturowe ziemi częstochowskiej” – dr Robert Garstka, Aleksander Lysko, Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

„Kilka słów o kobiecym stroju ludowym okolic Częstochowy” – Magdalena Żak, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miedźnie.

„Międzyszkolny projekt edukacyjny „Literacka mapa Częstochowy” przykładem promocji kultury regionalnej” – dr Agata Arkabus, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie.

„Jak mówią w Częstochowie i okolicach” – Anna Dąbrowska, Anna Hiller, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie.

Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Plakat

ZGŁOSZENIA: https://kartazgloszenia.womczest.edu.pl/karta1.php (Zakładka: konferencja)

Kontakt:   Anna Dąbrowska, Anna Hiller
e-mail: dabrowska@womczest.edu.pl, hiller@womczest.edu.pl