(Nie)typowe święta – CZERWIEC – zaproszenie do udziału w interaktywnych zajęciach czytelniczo-medialnych

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie zaprasza nauczycieli i uczniów klas 2-4 szkół podstawowych, w tym także szkół specjalnych, na spotkanie online pn. (Nie)typowe święta – CZERWIEC.

Przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej prowadzący przedstawią ciekawostki na temat unikalnych dni/świąt, które obchodzimy w czerwcu. Uczniowie będą mieli również okazję sprawdzić się w kilku zadaniach interaktywnych.

Cele spotkania:

1. Wzbudzanie zainteresowań związanych z (nie)typowymi świętami.
  2. Promowanie czytelnictwa w oparciu o polską literaturę dziecięcą.
  3. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w celu uzyskania informacji zwrotnej dotyczącej poziomu zrozumienia przedstawionych treści.

Spotkanie online odbędzie się w dwóch terminach do wyboru:
23 maja 2024 r. (czwartek), w godz. 9.50 – 10.35 na platformie ClickMeeting
24 maja 2024 r. (piątek), w godz. 9.50 – 10.35 na platformie ClickMeeting

Informacje dotyczące warunków uczestnictwa:

Na adres e-mailowy nauczyciela zostanie przesłany link aktywacyjny do wydarzenia (najpóźniej godzinę przed spotkaniem) zatytułowany (Nie)typowe święta – CZERWIEC.
Nauczyciel loguje się do wydarzenia wpisując swoje imię i nazwisko. Jeżeli szkoła zgłosiła kilka klas, link na spotkanie jest taki sam dla wszystkich. Prosimy, aby nauczyciele biorący udział w zajęciach logowali się własnym imieniem i nazwiskiem oraz służbowym/prywatnym adresem e-mail.
Uczniowie uczestniczą w spotkaniu przebywając w swojej sali, oglądając transmisję wydarzenia udostępnioną przez nauczyciela.
Uwaga, prosimy o sprawdzenie sprzętu niezbędnego do odbioru przekazu online – komputer z dostępem do internetu, projektor, głośniki, tablica interaktywna itp.

Zainteresowanych nauczycieli prosimy o nadsyłanie zgłoszeń drogą e-mailową na adres: pidzik@womczest.edu.pl, wg schematu:
Tytuł e-maila: (Nie)typowe święta – CZERWIEC _imię i nazwisko nauczyciela zgłaszającego klasę, WYBRANY TERMIN, np. (Nie)typowe święta – CZERWIEC_Ernest Pidzik_23MAJ

W treści e-maila:
Imię i nazwisko nauczyciela:
Placówka, klasa lub grupa:
Liczba dzieci (w tym liczba uczniów z Ukrainy):
Data uczestnictwa: np. 23.05.2024 r.
Adres e-mailowy nauczyciela:

Szczegółowych informacji udzielają: Ernest  Pidzik (pidzik@womczest.edu.pl, tel. 34 3606004 wew. 109) oraz Aneta Przybyłowicz (przybylowicz@womczest.edu.pl, tel. 34 3606004 wew. 253).

Drodzy Nauczyciele/Opiekunowie, jeśli udzielicie pozwolenia uczniom na korzystanie ze swoich smartfonów w celach edukacyjnych, to podczas transmisji będziemy podawać kilka skróconych linków lub/i kodów QR do zeskanowania.